fbpx

Hotel Laguna Mare 4*

Информации

Лоциран веднаш на плажа, Hotel Laguna Mare е само 100м. оддалечен од Medica СПА Центар во Albena. Hotel Laguna Mare нуди климатизиран лоби бар, мини маркет и бесплатен паркинг. Фрижидер и персонален сеф можат да се изнајмат на рецепција. Гостите во Laguna Mare можат да уживаат во ресторанот и надворешниот базен во блиската Laguna градина. Лежалките и чадорите на плажата пред хотелот се бесплатни за гостите од хотелот. Појадокот е до 11:00 наутро.
(SKT)

Галерија

Ценовник и Услови

– У С Л О В И

-Еднократна туристичка такса за возрасни 5 €, деца до 11,99 години 3 €

•Дете до 11,99 год. со двајца возрасни користи бесплатни услуги.

•Две деца од 2 до 11,99 години со двајца возрасни во 1/2 соба првото дете е бесплатнo, второто дете плаќа 30% од цена за возрасен.

•Еден возрасен во 1/2 соба доплаќа 30% од цената на аранжманот.

•Едно дете од 2 до 11,99 год.со еден возрасен во 1/2 соба,цената е kako за еднокреветна соба.

•Трет возрасен на допoл. легло плаќа 80% од цената на аранжманот

•Еден возрасен со две деца од 2 до11,99 год. во 1/2 соба,двете деца плаќаат по35% од цената за возрасен.

-Превоз на релација:Скопје-Софија-Албена-Софија-Скопје (Секој ден)

-Дете до 2 години бесплатно

-Дете 02-6,99 години 15.00 евра

-Дете од 07-09,99 години 31,50 евра

-Лице над 10 години 62,50 евра

-Време на поаѓање:

-Скопје –Софија-23.59

-Софија-Албена-07.30(локално време)

-Време на враќање :

-Албена-Софија-15.30(локално време)

-Софија-Скопје- 23.59(локално време)