fbpx

Вила МИТАКАС

Информации

Неи Пори е место, кое сеуште претставува нај урбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море.
Вила Митакас се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 8 собиод кои ( 3 студија1/3, 3 студија 1/4,апартман 6 13+1/3, дуплекс 6 1/3+1/3).Вилата се наоѓа 80 м одалечена од плажа .Сите се со вклучена клима уред и wi-fi.
(ST)

Галерија

Ценовник и Услови

 

термин

ноќи  1/3

студ бр

301.302

 1/3

студ.бр

101;102;201

 1/4

студ.бр

202

1/3+1/3

апартман

303

13.06.21 7 239 259 289

319

20.06.21

7 269 289 319 359
27.06.21 7 289 309 339

379

04.07.21

7 309 329 359 429
11.07.21 7 330 350 379

469

18.07.21

7 330 350 379 469
25.07.21 7 330 350 379

469

01.08.21

7 330 350 379 469
08.08.21 7 330 350 379

469

15.08.21

7 330 350 379

469

22.08.21

7 310 330 369 429
29.08.21 7 289 309 339

399

05.09.21

7 259 289 309 350
12.09.21 7 199 259 289

310

19.09.21

7 149 189 209 290
26.09.21 7 80 90 90

80

НАПОМЕНА:

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

– Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

– Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 10% на втроиот аражман.

-Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

Цената само за превоз изнесува:

35 € возрасни

25 € деца од 2 – 12 години