fbpx

Вила „MANOLIS“

Информации

Вила МАНОЛИС се наоѓа во строгиот центар на Калитеа, спроти градскиот парк, и е на втората пешачка улица. Не располага со паркинг, а најблиското место за паркирање е на 100 м. од самата вила. Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200 м. одалеченост се наоѓа плажата до која се стигнува преку улица или скали. Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница. Сите соби се наоѓаат на прв спрат и се трокреветни, т.е еден дупли кревет и еден единечен, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, пространа тераса со поглед на паркот или шеталиштето, ТВ, клима без доплата и WI-FI.

Галерија

Ценовник и Услови

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман
по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
– За патување со сопствен превоз, цената се
намалува за 10 евра;
– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
– Во студио/апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и
четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.
– Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.
– Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, а напуштањето на собите
е до 09:00 часот локално време.
– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

– Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
35 € возрасни
25 € деца од 2 – 12 години
БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)