fbpx

ВИЛА ХАУС ЛИТЕА

Информации

Вила ХАУС ЛИТЕА, се наоѓа на 20 метри оддалеченост од плажа. Сместувањето е во 1/3 студио и 1/4 апартмани (две простории: спална со брачен кревет или две одвоени легла и два кревети во кујна, тоалет и клима уред (вклучен во цената) и ТВ. Вилата располага со сопствена уредена плажа со лежалки кои им се достапни на гостите – бесплатно (две лежалки).
(OSK)

Галерија

Ценовник и Услови

НАПОМЕНА:
– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, a цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
-Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ, а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно и плаќаат само за превоз ( доколку користат).
-Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман/ студио и се плаќа на лице место.
– Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
– Попустите за рана резервација не се комбинираат со попустите за 7 + 7 ноќевања.
– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
– Цената само за превоз: Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
• 35 € возрасни.
• 25 € деца од 2 – 12 години.
• БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).