fbpx

Вила Atina

Информации

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м одалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн. Секоја соба располага со опремена кујна, тоалет, клима со доплата, ТВ. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни апартмани како и еко студија кои се наоѓаат на последниот 4ти кат. (KJ)

Галерија

Ценовник и Услови

ВИЛА АТИНА – ПАРАЛИЈА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Термини Ноќ. 1/2 еко   (студио за 2 лица) 1/2   (студио за 2 лица) 1/3  (студио за 3 лица) 2/4 (апартман за 4 лица)

Коментар

23.05-30.05.2020

7 49 59 69 79 Промо цена
30.05-06.06.2020 7 89 99 109 119

Промо цена

06.06-13.06.2020

7 119 129 149 169
13.06-20.06.2020 7 149 179 189

209

20.06-27.06.2020

7 169 199 209 229
27.06-04.07.2020 7 199 239 249

289

04.07-11.07.2020

7 209 249 259 309
11.07-18.07.2020 7 219 259 269

339

18.07-25.07.2020

7 229 269 289 359
25.07-01.08.2020 7 259 289 299

379

01.08-08.08.2020

7 259 289 299 379
08.08-15.08.2020 7 259 289 299

379

15.08-22.08.2020

7 239 269 289 359
22.08-29.08.2020 7 219 249 269

339

29.08-05.09.2020

7 199 209 239 299
05.09-12.09.2020 7 149 179 199

209

12.09-19.09.2020

7 109 129 139 159

Промо цена

19.09-26.09.2020 7 79 89 99 129

Промо цена

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари. На промо цените не следува попуст.

Напомена: 

* Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден
* Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

Во цената не е вклучен превоз.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст ( овој попуст не е важечки за промо цените)

*Попустите не се комбинираат

* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА Травеликс