fbpx

Вила Anemohadi

Информации

Вилата е лоцирана на 90 м од плажа и 50 метри од центарот на Сивири. Вилата располага со 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет и кауч на раскопување во дневната соба. Сите апартмани имаат сопствена тераса,комплетно опремена кујна, ТВ и клима уред Клима уредот е вклучен во цената , менување постелнина еднаш во текот на престојот. (KJ)

Галерија

Ценовник и Услови

АНЕМОХАДИ – СИВИРИ

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања 1/2 + 2 АПП Коментар
16.05-23.05.2020 7 59 €

Промо

23.05-30.05.2020

7 89 € Промо
30.05-06.06.2020 7 139 €

06.06-13.06.2020

7 169 €
13.06-20.06.2020 7

199 €

20.06-27.06.2020

7 239 €
27.06-04.07.2020 7

319 €

04.07-11.07.2020

7 359 €
11.07-18.07.2020 7

419 €

18.07-25.07.2020

7 449 €
25.07-01.08.2020 7

469 €

01.08-08.08.2020

7 469 €
08.08-15.08.2020 7

469 €

15.08-22.08.2020

7 449 €
22.08-29.08.2020 7

429 €

 29.08-05.09.2020

7 319 €
05.09-12.09.2020 7 *199€

Промо

12.09-19.09.2020

7 *159 € Промо
19.09-26.09.2020 7 89 €

Промо

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.
На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина, и се резервира со 50% аконтација, кои во случај на отказ се неповратни.

Во цената Е вклучено:

-7 ноќевања,
-Користење клима уред,
-Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
-Превоз,
-Патничко осигурување,
-Такса 0,50 центи на ден за соба се плаќа во објектот
Организираме автобуски превоз со доплата

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА Травеликс.

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€ по лице
04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице
05:00 h Неготино (бензинска Неготино)  35€ по лице
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице
05:40 h Удово (бензинска Удово)  35€ по лице
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)  35€ по лице