fbpx

Вила „СОФИЈА“

Информации

Вила Софија се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, одалечена 80 метри од плажа. Располага со трoкреветни студиjа и четирикреветни апартмани на први и втори кат. Секое студио/апартман е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ, WiFi и клима вклучена во цена

Галерија

Ценовник и Услови

НАПОМЕНИ:
-ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА СО * СЕ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН
7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
-За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35евра.
-ЦЕНИТЕ БЕЗ * СЕ НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
-Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
-Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03:30 часот, а поаѓање во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. -Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
-За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена.
-Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
-Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
-Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
-Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
-Агенцијата организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите.
Цена на превозот:
Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра
деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра
Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.