fbpx

Hotel „CALYPSO“

Информации

Хотел “Calypso” 3* е лоциран на главниот влез во Ханиоти, односно на 50m од плоштадот, опкружен со многуте барови, ресторани, продавници и на околу 150m од плажа. Хотел “Calypso” е декориран со традиционална грчка архитектура што го прави најдобар и најкаракеристичен хотел во Ханиоти. Со својот уникатен стил и удобности, Хотел “Calypso” Ви нуди чувство на приватност и релаксација… Хотелски соджини: располага со 77 хотелски соби, од кои 60 Standard и 17 Superior или вкупно 170 легла. Собите се наоѓаат на високо приземје, први и втори кат, базен со две нивоа на длабочина, со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби бар, Wi-Fi интернет на рецепција.

Галерија

Ценовник и Услови

НАПОМЕНА
-Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок – шветска маса,
-Цените се изразени во евра, за денарска против вредност 1еур=62 мкд
-Уплатената аконтација не се враќа,
-Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;
-Клима – бесплатна
-WI-FI интернет-бесплатен во лоби барот и покрај базенот,
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
-Доплата за туристичка такса- околу 1 еур од соба од ноќ, се плаќа во хотелот,
-Доплата за превоз:
-возрасен 35 еур
-дете 25 еур
Деца до 2 години-бесплатно(без седиште)