fbpx

БАНСКО

Информации

Локација : 200 м од жичарницата
Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на почетната станица на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и тераси со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер. СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, турска бања, масажи и спа процедури.

Галерија

Ценовник и Услови

Доплата за ПОЛУПАНСИОН – За возрасен: 6 eвра на ден по лице; За деца 2-11.99 години 3 евра на ден

Минимален престој : 27.12-11.01.2020 – 3 ноќевања

Во цената е вклучено : транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.

Дополнителни услови :

▪ Деца до 1.99 год. – бесплатно

▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

▪ Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

▪ Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – плаќа целосна сума

▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

▪ Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 60€, дете од 2-11.99 год.- 30 €

▪ Доплата за подземен паркинг – 10€ на ден (се плаќа на рецепција)

▪ Доплата за бебешко креветче – 5€ на ден (се плаќа на рецепција)

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден