fbpx

БАНСКО (РАЗЛОГ)

Информации

Положба: Во оклината на Разлог, 10 км од центарот на Банско.
Сместување: 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна.
Услуга: се вклучено
Содржини: Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб. Спорт и забава: Тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг – понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи,турска бања, затворен базен (цела година) , изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава.
DELUXE се во главна зграда, а DBL и APP STANDARD се во споредна зграда (без топла врска).

Галерија

Ценовник и Услови

www.murite.bg 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА:
20% ПОПУСТ за резервации со период на престој од 19.01 до 31.01.2020
– Не се комбинира со попуст за рана резервација и со бонус 7=6
– Не важи за доплата all inclusive
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА (не важи за 06.12-09.12.2019 ,  28.12-01.01.2020) : 20% за резервација и уплата до 30.09.2019 | 15 % за резервација и уплата до 15.11.2019 | 10 % за резервација и уплата до 15.12.2019
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-19.12.2019 и 19.01-11.04.2020 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација)
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-19.12.2019 20.12-27.12.2019 28.12-01.01.2020 19.01-20.02.2020
Вид на сместување 21.02-11.04.2020 02.01-18.01.2020 (мин. 4 ноќ.)
Двокреветна соба – АЗАЛИА 2+0 24 € 35 € 51 € 33 €
Еднокреветна соба – АЗАЛИА 1 36 € 53 € 76 € 50 €
Едноспален апартман – АЗАЛИА 2+2 28 € 39 € 58 € 37 €
Двоспален апартман – АЗАЛИА 4+2 24 € 35 € 51 € 33 €
Двокреветна соба – ОРХИДЕА 2+0 20 € 30 € 43 € 28 €
Еднокреветна соба – ОРХИДЕА 1 30 € 47 € 65 € 43 €
Едноспален апартман – ОРХИДЕА 2+2 24 € 34 € 50 € 32 €
Двоспален апартман – ОРХИДЕА 4+2 20 € 31 € 43 € 28 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)
Дополнителни услови:
– Деца до 5.99 год. – бесплатно
– Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
– Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
– Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
– Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст
– За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)
– Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 65€, дете од 6-13.99 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање)
– Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Во цената е вклучено :
Појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Доплата за ALL INCLUSIVE:
-возрасен 8€ ,дете од 6-13.99 год. 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)
Дополнителни услови:
• Деца до 5.99 год. – бесплатно
• Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
• Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
• Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
• Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст
• За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)
• Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 65€, дете од 6-13.99 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање)
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден