fbpx

РОМАНТИК ПЛАЗА

Информации

Хотел Романтик ПЛАЗА Стар Дојран е лоциран на брегот на Дојранското Езеро во самиот центар на Стар Дојран. Има сопствен надворешен базен кој работи во летниот период (Април-Октомври), Голема конференциска сала (120 луѓе), Бар за 40 гости, Ресторан со капацитет од 300 гости , Ресторанска тераса со поглед на Дојранско Езеро со капацитет за 240 гости.

Галерија

Ценовник и Услови

Тип на соба Со доручек (BB) Полупансион (НB) Полнпансион (FB)
01.јан 2 150 ден. 2 540 ден. 2 930 ден.
1/2 1 530 ден. 1 920 ден. 2 310 ден.
Апартман 4 050 ден. 4 830 ден. 5 610 ден.
Делукс Суит 4 350 ден. 5 130 ден. 5 910 ден.

Цени по ноќ во одреден тип на соба:
НАПОМЕНИ:

• Горенаведените цени за 1/1 и 1/2 соби се дадени во денари по лице по ноќ
• Горенаведените цени за Апартман / Делукс Суит се дадени во денари за 2 лица по ноќ
• Во цените не е вклучена туристичка такса од 40 денари по лице на ден.
• За деца до 6 години не се наплатува
• За деца 6-12 години се доплатува 180,00 ден
• 3-то лице возрасен во двокреветна соба со помошно легло доплаќа 70% од цената по лице за двокреветна соба
• 3-то лице возрасен во апартман 180,00 ден
• Дополнителен мени оброк чини 390,00 ден по лице
• Користење на надворешен базен бесплатно
• Секоја соба е опремена со централна климатизација за греење и ладење , купатило со бања, ТВ , Интернет WiFi, телефон со директна линија