fbpx

Хотел Снежанка 3*

Информации

Хотелот Снежанка е отворен во декември 2006 година, целосно обновен со модерно лоби и просторен ресторан со уреден мебел. Собите се удобни со модерен ентериер. Хотелот Снежанка е првиот хотел за меѓународен туризам во одморалиштето во Пампорово и се наоѓа во средишниот дел на ски-центарот. Хотелот располага со 67 двокреветни соби и 11 апартмани, од кои 5 имаат камин. Во новото крило на зградата има 75 апартмани. Ресторанот на хотелот нуди пријатна атмосфера и различни јадења. Комплексот исто така вклучува лоби бар, таверна со автентичен внатрешен дизајн и оригинални специјалитети, дискотека и продавница.

Галерија

Ценовник и Услови

Во цената е вклучено :

-користење на внатрешен базен, сауна, интернет, паркингДополнителни услови :▪ Дете до 5.99 год. во двокреветна соба со 2 возрасни – бесплатно

▪ Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 65% попуст

▪ Трет возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 25% попуст

▪ Две деца до 11.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни – бесплатно

▪ Трет возрасен на дополнително легло во апартман со 2 возрасни – доплата 11€

▪ Четврт возрасен на дополнително легло во апартман – доплата 11€

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете (4-11.99 год.) – 30€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден