fbpx

Студиа Лара

Информации

Се наоѓаат во Чањ на 80м од плажа. Модерно опремени двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија со купатило, кабелска TV со 200 канали, Wi-Fi; фрижидер, клима (бесплатно), комплетно опремена мини кујна. Во склоп на објектот има и рецепција како и модерно опремен ресторан со домашна храна и квалитетна услуга. За миговите на опуштање за кафе и пијалок, непосредно покрај ресторанот се наоѓа и летна градина со обезбеден простој за играње на деца. Неколку пати неделно се организираат детски претстави со нивните омилени ликови од цртаните филмови. Апартманите поседуваат лифт и бесплатен паркинг.

Галерија

Ценовник и Услови

Цени на база ПП (полу пансион)
Тип на соба Услуга 01.06-21.06 21.06-01.07 01.07-11.07 11.07-21.07 21.07-31.07
09.09-19.09 30.08-09.09 20.08-30.08 31.07-10.08 10.08-20.08
1/2 ПП 21.5 26 30.5 34 34
1/3, 1/4 ПП 21.5 25 28.5 31.5 31.5
Цени на база ФБ (полн пансион)
Тип на соба Услуга 01.06-21.06 21.06-01.07 01.07-11.07 11.07-21.07 21.07-31.07
09.09-19.09 30.08-09.09 20.08-30.08 31.07-10.08 10.08-20.08
1/2 ФБ 25 29 34 37 37
1/3, 1/4 ФБ 25 28 31.5 35 35

 

ПОПУСТИ:
– Дете до 3 години БЕСПЛАТНО (не користи кревет, без храна)
– Деца од 3-10 години – 50% ПОПУСТ (не користи кревет)
– Деца од 3-12 години – 20% ПОПУСТ (користи кревет)
– Дете до 12 години со едно возрасно лице плаќа 80% од редовната цена.

 

Туристичката такса не е вклучена во цената (се плаќа на лице место на рецепција):
Деца до 12 години – 0,5 евра,
Возрасни 1,5 евра

Пријавувањето во студијата е од 12:00 часот (првиот ден се почнува со ручек/вечера  во зависност од избраната услуга).
Одјавување од студијата во 09:00 часот (последниот ден се завршува со доручек).

Цените се изразени во евра, плаќањето е исклучиво во дeнарска противвредност 1 евро = 62 денари