fbpx

Лара-С (Студио-Апартмани)

Информации

На 8 км. на од Бар се наоѓа местото Добра Вода , познато по големата песочна плажа “Велики Пјесак” која поради чистотата на водата и големото присуство на сулфур припаѓа во плажи од прва категорија. Ќе уживате во прекрасните зајдисонца и прекрасната боја на морето – по што ова место е и надалеку познато. Добра вода е позната и како воздушна бања поради вкрстувањето на ветровите од планините и морето, како и зголемената концентрација на кислород..Особено се препорачува за луѓето кои страдаат од астма, бронхитис, итн …

Галерија

Ценовник и Услови

Тип соба 01.06-15.06 15.06-01.07 Јули
15.09-30.09 01.09-15.09 Август
1/2 32 36 40
1/3 36 41 46
1/4 48 52 57
1/4+1 52 57 62
  • Цените се дадени по студио/апартман на ден во евра (1еур. = 62 ден.)
  • Клима, WI-FI и кабловска ТВ се вклучени во цената
  • Во 1/2 студио може да се сместат најмногу 2 возрацни лица со дете до 4,99
  • Во 1/3 студио/апартман може да се сместат најмногу 3 возрасни или 2 восрасни со 2 деца до 9,99
  • Во 1/4 студио/апартман може да се сместат најмногу 4 возрасни или 3 возрасни со 2 деца до 9,99
  • Во 1/4+1 студио/апартман може да се сместат најмногу 5 восрасни лица
  • Baby cot е бесплатен (на барање)
  • Бесплатен паркинг простор
  •  Туристичка такса која се плаќа по ден по лице на рецепција и не е вклучена во цената изнесува: деца до 12г. 0.50 еур, деца од 12-18г. 1еур и возрасни 1.50 еур.
  • Влезот во капацитетите почнува од 12:00 по локално време, а илзез до 09:00 на денот на заминување