fbpx

Hot Springs Medical Hotel

Информации

Добредојдовте во новиот дом на минералната вода…HOT SPRINGS&SPA е нов четириѕвезден хотел што се наоѓа на 5 километри од Банско во селото Бања, надалеку познато по минералните термални извори. Удобен, топол и уникатен планински хотел, елегантно проектиран и опремен со природни материјали-дрво и камен кои внесуваат конфор и декоративен акцент во сите соби и апартмани кои имаат поглед кон три планини иликон прекрасната борова шума… HOT SPRINGS&SPA е Спа хотел на годината;има отворен и затворен базен со хидромасажни млазеви со чиста минерална вода со температура од 36° C проектирани со детски оддел, а во Spa & Wеllness центарот има парна бања, солариум-Био сауна со 60 ° C , фински сауни со 80 ° C и 90° C, турски хамам, солена соба, иглу и ледена фонтана. Составен дел на Spa & Wеllness центарот е посебен ресторан за брза храна, каде гостите можат да влезат директно од базенот, сосема релаксирано да ручаат и да се вратат и повторно уживаат во благодетите на топлата минерална вода. Сите соби во хотелот се климатизирани, опремени со TV со рамен екран и сателитски канали, сопствено купатило со туш или када со минерална вода, бањарки, влечки, крпи за базен…Хотелот има голем лоби бар, а доколку сакате да одмарате без придружба на Вашите деца, за нив ќе се грижи и ќе ги забавува обучен тим во Мини парти клубот. HOT SPRINGS & SPA има медицински персонал коj, користејќи ги лековитите својства на минералната вода може да Ви предложи програми за физиотерапија, рехабилитација, детокс програми, програми за слабеење и анти-стрес процедури.

Галерија

Ценовник и Услови

Период Денови на престој Двокреветна соба – комфорт (2+0) Двокреветна соба – егзекутив (2+1) Алпин студио (2+2) Јуниор сјуит (2+2)
05.01-07.03.2020 Недела-четврток 62 € 65 € 73 € 81 €
Петок и сабота 75 € 78 € 86 € 94 €
08.03-30.07.2020 Недела-четврток 55 € 57 € 65 € 73 €
Петок и сабота 65 € 69 € 75 € 83 €
31.07-07.09.2020 Недела-четврток 63 € 65 € 75 € 81 €
Петок и сабота 75 € 78 € 85 € 95 €
08.09-17.12.2020 Недела-четврток 55 € 57 € 65 € 73 €
Петок и сабота 65 € 69 € 75 € 83 €

Забелешки:
• Минимум 2 ноќи;
• Цените се дадени по лице на полупансион;
• Цените се дадени во €, плаќање се врши во денарска противвредност по курс 1 € = 62 денари;
• Цените НЕ се важечки при национални и интернационални празници;
• Хотелот го задржува правото за промена на цената, условите и промотивните пакети во текот на годината;

Доплати:
• Дете од 0 до 5.99 години на редовно легло – бесплатно;
• Дете од 0 до 5.99 години на дополнително легло – бесплатно;
• Дете од 6 до 11.99 години на редовно легло -25% од цената по лице;
• Прво дете од 6 до 11.99 години на дополнително легло – доплата од 28.6 € на ден;
• Второ дете од 6 до 11.99 години на дополнително легло – доплата од 18.7 € на ден;
• Прв / о Возрасен / Дете 12+ на дополнително легло – доплата од 37.4 € на ден;
• Втор / о Возрасен / Дете 12+ на дополнително легло – доплата од 28,6 € на ден;

Во цената е вклучено:
• Внатрешен и надворешен базен, хамам, парна бања, солена соба, финска сауна, био сауна, ледена фонтана, тепидариум, лакониум;
• Фитнес сала, паркинг, Wi – Fi;

Во цената не е вклучено:
• Патничко осигурување;