fbpx

HOTEL BELVEDERE 4*

Информации

„Belvedere Holiday Club“ е хотелски комплекс од затворен тип категоризиран со 4* кој располага со луксузни апартмани со една или со две спални соби. Комплексот се состои од 3 згради со пространа внатрешност и пријатно надворешни површини. Има одлична местопололжба – се наоѓа на само 4 минути пешачење до жичарницата и во непосредна близина на новиот МОЛ во Банско. Апартхотелот располага со внатрешен и надворешен базен, спа центар со џакузи, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, турска бања, масажни кабинети, солариуми, фитнес и детско катче, мини кошаркарско игралиште, сала за електронски игри, билијард, пинг понг. Гостите имаат на располагање три паркинзи, а преку зимскиот период за да стигнат до жичарницата можат да го користат транспортот што е во сопственост на хотелот.(s)

Галерија

Ценовник и Услови

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

– 15% попуст за резервации направени до 31.10.2019
– 10% попуст за резервации направени до 30.11.2019

Бонуси: 7=6, 10=9 за период на престој од 19.12-25.12.2019 и од 03.01.2020-01.04.2020
**Попустот за рани резервации СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!!

Во цената е вклучено : ноќевање со појадок и вечера за две лица во апартман со една спална и за четири лица во апартман со две спални, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, финес, џакузи, детско катче, интернет, паркинг
Попусти и доплати:
Дете до 5,99 год. – бесплатно
Доплата за Новогодишна вечера (не задолжително) 75€ / возрасен, 40€/ дете од 6- 11,99 г.,деца до 5,99г – бесплатно

Капацитет на сместување:
Апартман со една спална – мин. 2 возрасни / макс. 4 возрасни
Апартман со две спални – мин. 4 возрасни / макс. 6+1 дете до 5,99 год

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ