fbpx

AЛБЕНА

Информации

Локација: Хотелскиот комплекс се наоѓа во горниот дел на комплексот Албена на 10 минути од плажата.
Општи информации: Во хотелот има 328 соби, рецепција, лоби-бар, сала, сеф со доплата, ресторан, 2 бара, дискотека, менувачница.
Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, телефон, тоалет со туш, тераса.
Услуга: ALL INCLUSIVE – шведска маса – појадок од 7.30- 10.00, пучек 12.30-14.00, вечера 8.30-21.00. Од 11.00 до 15.00 часот – ладни и топли јадења, чај , кафе, овошје, сладолед и колачи на снек-барот крај базенот од 11.00-17.00 часот на лобби-барот, а сите алкохолни и безалкохолни пијалоци од домашно производство од 11.00-23.00 на лобби-барот и барот крај базенот. За пијалоци од странско потекло се доплаќа.
Спорт: Надворешен базен со лежалки и чадори за сонце, детско игралиште и водени тобогани, пинг – понг, пикадо, фудбал и одбојка на плажа, аква-аеробик, анимација за деца и возрасни, жива музика, детска дискотека.
(STS)

Галерија

Ценовник и Услови

Еднократна боравишна такса за возрасни 5 €, деца до 11,99 години 3 €

Дете до 11,99 год. со двајца возрасни користи бесплатни услуги.

•Две деца од 2 до 11,99 години со двајца возрасни во 1/2 соба првото дете е бесплатнo, второто дете плаќа 30% од цена за возрасен.

•Еден возрасен во 1/2 соба доплаќа 30% од цената на аранжманот.

•Едно дете од 2 до 11,99 год.со еден возрасен во 1/2 соба,цената е kako за еднокреветна соба.

•Трет возрасен на допoл. легло плаќа 80% од цената на аранжманот

•Еден возрасен со две деца од 2 до11,99 год. во 1/2 соба,двете деца плаќаат по35% од цената за возрасен.

Превоз на релација:Скопје-Софија-Албена-Софија-Скопје (Секој ден)

Дете до 2 години бесплатно

Дете 02-6,99 години 15.00 евра

Дете од 07-09,99 години 31,50 евра

Лице над 10 години 62,50 евра

Време на поаѓање:

-Скопје –Софија-23.59

-Софија-Албена-07.30(локално време)

Време на враќање :

-Албена-Софија-15.30(локално време)

-Софија-Скопје- 23.59(локално време)

Информации и резервации: +389 70/404-515