fbpx

HOTEL IGLIKA PALACE 4*

Информации

Локација: во центарот на туристичкото место Боровец, на 150 метри од ски лифтовите Капацитет: 26 двокреветни, 3 еднокреветни соби и 10 апартмани. Хотелски содржини: ресторан, бар, паркинг под надзор, ски сервис, ски школа, фитнес, сауна, доктор, менувачница, масажа, live show. Опременост на собите: кабелска/сателитска ТВ, телефон, бања, минибар.(с)

Галерија

Ценовник и Услови

РЕНОВИРАНИ СОБИ

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 18.12-25.12.2021

06.03-09.04.2022

26.12-01.01.2022

12.02-19.02.2022

31.01-11.02.2022

02.01-15.01.2022

20.02-05.03.2022

16.01-30.01.2022
Вид на сместување
Двoкреветна соба-стандард 2+1 51€ 74€ 62€ 51€
Еднокреветна соба 1+0 78€ 145€ 94€ 78 €
Студио                 2+2/3+1 51€ 74€ 62€ 51€
Вила Иглика(наем) 4+2 95€ 145€ 96€ 85€

НЕРЕНОВИРАНИ

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ 26.12-01.01.2022 02.01-15.01.2022 16.01-30.01.2022 31.01-11.02.2022 12.02-19.02.2022 20.02-05.03.2022 06.03-09.04.2022
ДВОКРЕВЕТНА СОБА 57€ 48€ 40€ 48€ 57€ 48€ 40€
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА 108€ 74€ 60€ 74€ 108€ 74€ 60€
СТУДИО 57€ 48€ 40€ 48€ 57€ 48€ 40€

НАПОМЕНА : За сместување во студио задолжително се наплатуваат мин. 3 редовни суми.

Во цената е вклучено : појадок и вечера,

-Бесплатно  кафе,чај и слатки од 16ч до 17ч во ресторанот, користење на внатрешен базен,финска сауна, билкова сауна, парна бања,  -ски гардеробер, интернет , во лоби,

-Детски кат и фитнес ,паркинг бесплатен- ограничени места

-Дополнителни услови :

-Дете до 1.99 год. на дополнително легло – бесплатно

-Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба – бесплатно

-Возрасен на дополнително легло во соба – 25% попуст

-Две деца до 11.99 со 2 возрасни сместени во студио – бесплатно

-4-ти возрасен на дополнително легло во студио – 25% попуст

-3-то дете во студио на дополнително легло – 50% попуст

-Дете до 11.99 год. на редовно легло во соба – 25% попуст (не важи за Нова Година)

-Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€

-Доплата за Новогодишна вечера за клиентите сместени во вили возрасни-60€  дете-32€

-Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-Доплата за полупансион на клиентите кои се сместени во вилите 14€ по лице на ден, 1 деца од 2 до 11.99 7€ на ден