fbpx

АЛБЕНА

Информации

Локација: Се наоѓа на самата плажа.
Општи информации: Хотелот располага со 186 соби, рецепција, сеф, ресторан, 3 бара, менувачница, сервис за перење и пеглање, сопствена плажа, паркинг.
Сместување: Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, телефон, Wi-Fi, мини-бар, тоалет, тераса.
Услуга: All Inclusive.
Спорт и забава: Надворешен базен, детски базен, внатрешен базен, фитнес центар, билијард, мини-голф, игри во вода.
(STS)

Галерија

Ценовник и Услови

– У С Л О В И

-Еднократна туристичка такса за возрасни 5 €, деца до 11,99 години 3 €

•Дете до 11,99 год. со двајца возрасни користи бесплатни услуги.

•Две деца од 2 до 11,99 години со двајца возрасни во 1/2 соба првото дете е бесплатнo, второто дете плаќа 30% од цена за возрасен.

•Еден возрасен во 1/2 соба доплаќа 30% од цената на аранжманот.

•Едно дете од 2 до 11,99 год.со еден возрасен во 1/2 соба,цената е kako за еднокреветна соба.

•Трет возрасен на допoл. легло плаќа 80% од цената на аранжманот

•Еден возрасен со две деца од 2 до11,99 год. во 1/2 соба,двете деца плаќаат по35% од цената за возрасен.

-Превоз на релација:Скопје-Софија-Албена-Софија-Скопје (Секој ден)

-Дете до 2 години бесплатно

-Дете 02-6,99 години 15.00 евра

-Дете од 07-09,99 години 31,50 евра

-Лице над 10 години 62,50 евра

-Време на поаѓање:

-Скопје –Софија-23.59

-Софија-Албена-07.30(локално време)

-Време на враќање :

-Албена-Софија-15.30(локално време)

-Софија-Скопје- 23.59(локално време)