fbpx

Вила Mina Luks

Информации

Вила „Минас Лукс“ се наоѓа на 150 метри од плажата и се состои од две згради. Вилата има базен со лежалки (бесплатно) и се состои од двокреветни студија и четврокреветни апартмани (дуплекси). Сите соби имаат мини кујна, фрижидер, решо, прибор за соодветниот број на лица, тоалет, ТВ, клима (со доплата по желба) и балкони кои гледаат према базенот, ви-фи интернет (агенцијата не сносува одговорност за брзината и квалитетот на истиот). (GoT)

Галерија

Ценовник и Услови

Термин

Тип соба Редовна по лице Ultra first

23.05-30.05

1/51/4

1/3-1/2

89€/99€ 54€/64€
30.05-06.06 1/51/4
1/3 – 1/2
109€/119€

64€/74€

06.06-13.06

1/51/4
1/3-1/2
119€/129€ 74€/84€
13.06-20.06 1/51/4
1/3-1/2
129€/139€

84€/94€

20.06-27.06

1/51/4
1/3-1/2
139€/149€ 94€/104€
27.06-04.07 1/51/4
1/3-1/2
149€/159€

104€/114€

04.07-11.07

1/5/1/4
1/3-1/2
159€/169€ 114€/124€
6ноќи
*МИНА 11.07-17.07
1/51/4
1/3-1/2
159€/169€

124€/134€

18.07-25.07

1/51/4
1/3-1/2
229€/239€ 194€/204€
25.07-01.08 1/51/4
1/3-1/2
229€/239€

194€/204€

01.08-08.08

1/51/4
1/3-1/2
229€/239€ 194€/204€
08.08-15.08 1/51/4
1/3-1/2
229€/239€

194€/204€

15.08-22.08

1/51/4
1/3-1/2
229€/239€ 194€/204€
22.08-29.08 1/51/4
1/3-1/2
229€/239€

194€/204€

29.08-05.09

1/51/4
1/3-1/2
159€/169€ 114€/124€
05.09-12.09 1/51/4
1/3-1/2
149€/159€

94€/104€

12.09-19.09 1/51/4
1/3-1/2
129€/139€

64€/74€

НАПОМЕНИ:
•Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
•Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 18 евра ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
•Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден. Се плаќа во автобус.
•Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
•Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
•За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
•Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 18 евра за траект
•Доколку сакате да споите термин, на цените кои веќе се на попуст се плаќаат двете цени без одземање за превоз.
•За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
•Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата.
•Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 5 евра (освен првите две).
•Цена само за превоз 50 евра со доплата од 18 евра за траект – во два правци.
•Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
•Доколку странката сака да донесе домашно милениче во сместувачките капацитети, должна е да ја праша агенцијата дали е дозволено сместување на миленичињa.
Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. Травеликс
ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:
•Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
•Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 18 евра за траект
•Дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот и плус 18 евра за траект.