Hotel Casa Carinа 4*

Информации

Хотелскиот комплекс „Каса Карина“ се наоѓа во подножјето на прекрасната Пиринска планина, на само 150 метри од почетната станица на гондолата во Банско. Преку целата година, “Каса Карина” им обезбедува на своите гости мир и удобност, професионална услуга, вкусна храна и широк спектар на дополнителни услуги.

Галерија

Ценовник и Услови

Цени по лице за 1 ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-21.12.2022

12.03–31.03.2023

22.12-26.12

04.01-10.03

27.12-03.01  
Двокреветна соба 2+2 46€ 52€ 69€  
Студио 2+1 48€ 54€ 71€  
Студио делукс 2+2 61€ 67€ 84€  
Едноспален апартман 2+2 58€ 63€ 81€  
Двоспален апартман 4+2 58€ 63€ 81€  
Во цената е вклучено : појадок, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат, интернет.
Дополнителни услови :
 Дете до 3.99 год. – бесплатно
Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло 28€ 31€ 41€  
 Дете од 4-11.99 год. на редовно легло 30€ 33€ 45€  
 Возрасен на дополнително легло 39€ 44€ 58€  
 За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни 115€, деца ди 11.99г  58€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Подземна гаража со видео надзор 24ч 7€ на ден

Бањарка 3€ за целиот престој со претходен депозит од  16€

Доплата за  бебешко креветче доплата 3€ по ноќевање