Hotel Iglika Palace 4*

Информации

Локација: во центарот на туристичкото место Боровец, на 150 метри од ски лифтовите Капацитет: 26 двокреветни, 3 еднокреветни соби и 10 апартмани. Хотелски содржини: ресторан, бар, паркинг под надзор, ски сервис, ски школа, фитнес, сауна, доктор, менувачница, масажа, live show. Опременост на собите: кабелска/сателитска ТВ, телефон, бања, минибар.(с)

Галерија

Ценовник и Услови

Цените се по лице за 1 ноќ. (Освен студио и апартмани ) на база ПОЛУПАНСИОН 16.12 -24.12.2022

15.01-28.01.2023

05.03-09.04.2023

25.12-02.01.2023

11.02-18.02.2023

03.01-14.01.2023

19.02-04.03.2023

29.01-10.02.2023

Економи Соба 2+0          53€         77€         60€
Економи Еднокреветна 1+0          83€        131€         96€
Двокреветна Соба (With Shower) 2+1          63€         86€         74€
Еднокреветна соба ( With Showe ) 1+0          94€       149€        112€
Двокреветна Соба (With Bathub ) 2+1          65€        88€          77€
Еднокреветна Соба ( With Bathub) 1+0        96€       154€       115€
Студио 2+2/3+1        189€        258€       224€
Едноспален Апартман 4+2       252€       342€        295€
Двоспален Апартман 4+2        278€                       375€                      325€
Фемили Апартман 6+2        375€                510€     445€
Вила ИГЛИКА (НАЕМ) 4+2      84€                  144€         96€

НАПОМЕНА : За сместување во студио задолжително се наплатуваат мин. 3 редовни суми.

Во цената е вклучено : појадок и вечера,

-Бесплатно  кафе,чај и слатки од 16ч до 17ч во ресторанот, користење на внатрешен базен,финска сауна, билкова сауна, парна бања,  -ски гардеробер, интернет , во лоби,

-Детски кат и фитнес ,паркинг бесплатен- ограничени места

-Дополнителни услови :

-Дете до 1.99 год. на дополнително легло – бесплатно

-Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба – бесплатно

-Возрасен на дополнително легло во соба – 25% попуст

-Две деца до 11.99 со 2 возрасни сместени во студио – бесплатно

-4-ти возрасен на дополнително легло во студио – 25% попуст

-3-то дете во студио на дополнително легло – 50% попуст

-Дете до 11.99 год. на редовно легло во соба – 25% попуст (не важи за Нова Година)

-Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€

-Доплата за Новогодишна вечера за клиентите сместени во вили возрасни-60€  дете-32€

-Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-Доплата за полупансион на клиентите кои се сместени во вилите 14€ по лице на ден, 1 деца од 2 до 11.99 7€ на ден