Hotel Imperial Palace 5* - Сончев брег

Информации

Хотелот Imperial Palace 5* (ex. Victoria Palace 5*) е комбиниција на гостопримство и луксуз. Хотелот се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, веднаш на прва линија на плажа и нуди највисоки стандарди за удобност во комбинација со голем број на услуги и занимливости. Неговата единствена позиција во срцето на ноќниот живот на бугарското крајбрежје на Црното Море го прави совршено место за оние кои бараат забава во комбинација со луксуз и стил.

Ценовник и Услови

 ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-30% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.12.2022
-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 28.02.2023
-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03.2023
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04.2023

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ

 06.06.2023 - 17.06.2023   08.09.2023 - 14.09.2023 

ALL INCLUSIVE

18.06.2023 - 05.07.2023 25.08.2023 - 07.09.2023

ALL INCLUSIVE

06.07.2023 - 24.08.2023

   ALL INCLUSIVE

Лице во двокреветна соба  - без балкон 62 €
71 €
 84 €
Лице во двокреветна соба - поглед парк 65 €
 74 €
87 €
Лице во студио -поглед море 70 € 78 € 91 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

- Користење на базен

- Лежалки и чадори покрај базенот

- Фитнес сала

- Интернет

- Анимација

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба (без балкон) - 2 возрасни + 1 дете до 4,99 години
Двокреветна соба (поглед парк или поглед море) -  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 4,99 години
Студио (поглед море)- 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години 
 
Попусти:
Дете до 4.99 години - бесплатно
Прво дете 5-11.99 години на дополнителен кревет со двајца  возрасни во двокреветна соба - БЕСПЛАТНО
Второ дете 5-11,99 години на дополнителен кревет до двајца возрасни во двокреветна соба - плаќа 50 % од цената за возрасен
Трет возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио - 20% попуст на регуларната цена
Доплата за поглед море во двокреветна соба - 4е по лице на ден

Плаќање 50% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА Травеликс