БАНСКО | Hotel Murite 4*

Информации

Положба: Во оклината на Разлог, 10 км од центарот на Банско.
Сместување: 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна.
Услуга: се вклучено
Содржини: Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб. Спорт и забава: Тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг – понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи,турска бања, затворен базен (цела година) , изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава.
DELUXE се во главна зграда, а DBL и APP STANDARD се во споредна зграда (без топла врска). 

Галерија

Ценовник и Услови

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 15.10.2023

10% попуст за резервација и уплата до 15.11.2023 |

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-21.12.2023 и 14.01-27.01.2024  04.03-15.04.2024(попустите се комбинираат )

*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено

Цените се по лице за 1 ноќевање

01.12-21.12.2023

22.12-28.12.2023

29.12-01.01.2024

14.01-27.01.2024

на база ПОЛУПАНСИОН

04.03-15.04.2024

02.01-13.01.2024

28.01-17.02.2024

(мин. 3 ноќ.)

 18.02-03.03.2024

Двокреветна соба - АЗАЛИА

2+0

                          46 €

                            52 €

                          76 €

                          49 €

Еднокреветна соба - АЗАЛИА

1

                           

                             

                         

                           

Едноспален апартман - АЗАЛИА

2+2

                          55 €

                            62 €

                          85 €

                          58 €

Двоспален апартман - АЗАЛИА

4+2

                          46 €

                            52 €

                          76 €

                          49 €

Двокреветна соба - ОРХИДЕА

2+0

                          38 €

                            46 €

                          70 €

                          42 €

Еднокреветна соба - ОРХИДЕА

1

                           €

                             €

                           €

                           €

Едноспален апартман - ОРХИДЕА

2+2

                          48 €

                            55 €

                          79 €

                          52 €

Двоспален апартман - ОРХИДЕА

4+2

                          38 €

                            46 €

                          70 €

                          42 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.

Доплата за ALL INCLUSIVE - возрасен 16€ , дете од 6-13.99 год. - 8€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)

Дополнителни услови :

▪ Деца до 5.99 год. - бесплатно

▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман - бесплатно

▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман - 50% попуст

▪ Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман - 30% попуст

▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)

▪ Доплата за новогодишна вечера : возрасни - 100€, дете од 6-13.99 год.- 60€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Сместување во еднокреветна соба + 50 % од цената по лице