ПАМПОРОВО | Hotel Orlovets 5*

Информации

Хотелот со пет sвездички Орловец е синоним за луксуз, спокојство и атмосфера во Пампорово. Се наоѓа на 1600 м надморска височина, во центарот на градот, во близина на Општинската сала и спроти амблематичниот хотел Перелик. Изграден е на планинска падина и секоја соба има тераса со поглед кон скијачките патеки, кулата Снежанка и вековните борови дрвја на планината Родоп.

Галерија

Ценовник и Услови

ORLOVETS 5* – Пампорово    
www.hotelorlovetz.com    
Ноќевање со доручек / EUR 01.12.2023
15.12.2023
16.12.2023
27.12.2023
28.12.2023
03.01.2024
04.01.2024
19.01.2024
20.01.2024
23.02.2024
24.02.2024
08.03.2024
09.03.2024
31.03.2024
P.P.P.D.IN DOUBLE ROOM 55 65 103 65 69 65 55
DOUBLE ROOM 110 130 206 130 138 130 110
SINGLE ROOM 83 95 205 95 105 95 83
DBL 1+1 CHD (6-11,99) 110 130 206 130 138 130 110
SGL 1+1 CHD (0-5,99) 83 95 206 95 105 95 83
DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 110 130 206 130 138 130 110
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, интернет, паркинг, транспорт до ски лифт (по распоред), ски гардеробер,
Дополнителни услови :

Доплата за вечера  возрасни 23евра по лице на ден, деца од  07-11.99-14евра

 Дете до 5.99 год. – бесплатно
 Доплата за сместување во апартман 2+2
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден