Hotel Orlovets 5*

Информации

Хотелот со пет sвездички Орловец е синоним за луксуз, спокојство и атмосфера во Пампорово. Се наоѓа на 1600 м надморска височина, во центарот на градот, во близина на Општинската сала и спроти амблематичниот хотел Перелик. Изграден е на планинска падина и секоја соба има тераса со поглед кон скијачките патеки, кулата Снежанка и вековните борови дрвја на планината Родоп.

Галерија

Ценовник и Услови

ORLOVETS 5* – Пампорово
www.hotelorlovetz.com
Цените се по лице на ден на база ноќевање со појадок 01.12-16.12/2022 17.12-28.12/2022 29.12-03.01/2023 21.01.2023-17.02.2023
Вид на сместување 04.03-09.04/2023 04.01-20.01/2023
  18.02-03.03/2023
Двокреветна соба – 2+1 52€ 58€ 92€ 63€
НП – ноќевање со појадок | ПП – појадок и вечера
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, интернет, паркинг, транспорт до ски лифт (по распоред), ски гардеробер,
Дополнителни услови :

Доплата за вечера  возрасни 23евра по лице на ден, деца од  07-11.99-14евра

 Дете до 5.99 год. – бесплатно
 Дете од 6- 11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло – 25% попуст
 Дете до од 7 до 11.99 год. на редовно легло  – 25% попуст
 Доплата за еднокреветна соба + 25€ на ден, за Нова Година се наплаќа како за двокреветна соба
 Доплата за сместување во апартман 2+2 – 45€ на ден
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден