Hotel Regnum 5*

Информации

Локација : 400 м од жичарницата Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите им нуди лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала. Регнум СПА Центар: масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар. РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) – надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз.

Галерија

Ценовник и Услови

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

20% попуст за резервација и уплата до 31.10.2022

15% попуст за резервација и уплата до 20.11.2022

БОНУСИ : 7=6  (не важи за период 28.12-07.01.2022) – валидни резервации направени после 21.11.2022
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 28.12-07.01.2023 29.01-25.02.2023 22.12-27.12.2022

08.01-28.01.2023

26.02-18.03.2023

01.12-21.12.2022

19.03-13.04.2023

Junior Suite 2+0 224€ 178€ 145€ 120€
Executive Suite (1-bedroom) (2+1) 241€ 189€ 156€ 132€
Executive With mountain view suite(2+1) 247€ 195€ 162€ 138€
Executive Deluxe suite (1-bedroom) (2+2) 253€ 201€ 168€ 144€
Executive Deluxe suite with mountain view (2+2) 258€ 207€ 174€ 150€
Grand Suite  (2-bedrooms)  (4+2) 431€ 340 260€ 230€
Grand Suite with mountain view (4+2) 437€ 345€ 266€ 236€
Дете од 0-06.99
Дете од 07-12.99

На дополнително легло

35€ 30€ 20€ 20€
Возрасен на дополнително легло 75€ 64€ 48€ 37€

 

Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
Доплата за користење на Регнум Бања Термал и организиран транспорт : возрасен – 12€, дете 4-11 год.- 6€
Дополнителни услови :

Дете од 0-06.99 год. Плаќа 1 € на ден .

 Доплата за  вечера : возрасен – 23€, дете -12€
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 135€, дете (11-15.99 год.) – 70€, дете (6-11.99 год.) – 40€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден