Hotel Rila 4*

Информации

Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски патеките, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во состав на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.

Галерија

Ценовник и Услови

 
 

RILA 4*- BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

24.12 - 06.01

11.02 - 24.02

28.01 - 10.02

25.02 - 10.03

07.01 - 27.01

15.03 - 12.04
Person in Signature Twin room Resort view 127,50 € 89 € 83,50 € 61 €
Person in Signature Twin room Slope view 144 € 98 € 91 € 67 €
Person in Superior room Resort view 133 € 94,50 € 89 € 67 €
Person in Family room       Resort view 144 € 94,50 € 89 € 67 €
Person in Superior room Interconnecting                Resort view 133 € 94,50 € 89 € 67 €
Person in Superior room Slope view 149 € 103 € 97 € 72,50 €
Person in Family  room      Slope view 155 € 103 € 97 € 72,50 €
Person in Superior room Interconnecting               Slope view 149 € 103 € 97 € 72,50 €

 Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден, користење на внатрешен базен 25м, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, cryo cabin, релакс соба, фитнес, интернет, паркинг, детско катче (15ч-23ч) и игротека за деца од 3-7г (бесплатно 2 часа во екот на денот), ски гардероба.

Попусти и доплати:
Деца до 1.99год. - бесплатно
Дете од 2-11.99 год. во Signature or Superior room со двајца возрасни - 22€ на ден
Дете од 2-11.99 год. во Family room со двајца возрасни - 25€ на ден
Еден возрасен со деца 2-11.99 год - возрасен плаќа за еднокреветна соба, а децата плаќаат по 23€ на ден
Еднокреветна соба - се доплаќа 50% од цената за двокреветна соба
Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 90€, дете 2-11,99г. - 50€ 
 

Во цените не е вклучено: патничко осигурување и туристичка такса 1€ по лице на ден.

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 мкд

 
 

▪ Појадок и вечера, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, ски гардеробер, интернет, паркинг

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Деца до 1.99 год, со 2 возрасни – бесплатно

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :