Hotel Samokov 4*

Информации

Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите.
Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија.
Опис на соби:
Собите се опремени со минибар, сателитска ТВ и кади. Балконите имаат планински погледи.

Капацитет и услуга:

Панорама ресторанот во Хотел Самоков служи доручек и вечера, како и со à la carte мени. Скара терасата во близина на базенот нуди специјалитети на скара, свежи салати и освежителни пијалоци. Во хотелот има лоби бар кој служи торти, слатки и разни коктели, како и спортски бар во близина на салата за фитнес. Хотелот располага со куглана, како и билијард и пинг – понг објекти.
Термалната област вклучува: амам, парна бања, финска сауна, бања за стопала со морска сол, Kneipp базен и дел за релаксација.
Постои фитнес ценар, салон за убавина со козметички третмани и еден фризерски салон, како и затворен базен.

Галерија

Ценовник и Услови

Вид нa сместување Услуга 10.12-18.12.2022

04.03-10.04.2023

19.12-27.12.2022 28.12-01.01.2023 02.01-08.01.2023
09.01-27.01.2023

25.02-03.03.2023

  28.01-24.02.2023
Двокреветна соба (2+1) НП Цена по лице 35 40 56 45
Дете 0-4.99 год. Бесплатно
Дете 5-11.99 год. 50% попуст
Трет возрасен 15% попуст
Двокреветна соба (2+1) ПП Цена по лице 40 46 63 51
Дете 0-4.99 год. Бесплатно
Дете 5-11.99 год. 50% попуст
Трет возрасен 15% попуст
Во цената е вклучено : појадок / појадок и вечера, користење на внатрешен базен, паркинг, интернет во лоби.
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 55€, дете – 35€
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

Цените се по  лице на ден