БОРОВЕЦ | Hotel Samokov 4*

Информации

Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите.
Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија.
Опис на соби:
Собите се опремени со минибар, сателитска ТВ и кади. Балконите имаат планински погледи.

Капацитет и услуга:

Панорама ресторанот во Хотел Самоков служи доручек и вечера, како и со à la carte мени. Скара терасата во близина на базенот нуди специјалитети на скара, свежи салати и освежителни пијалоци. Во хотелот има лоби бар кој служи торти, слатки и разни коктели, како и спортски бар во близина на салата за фитнес. Хотелот располага со куглана, како и билијард и пинг – понг објекти.
Термалната област вклучува: амам, парна бања, финска сауна, бања за стопала со морска сол, Kneipp базен и дел за релаксација.
Постои фитнес ценар, салон за убавина со козметички третмани и еден фризерски салон, како и затворен базен.

Галерија

Ценовник и Услови

BED & BREAKFAST / EUR 15.12.2023
22.12.2023
23.12.2023
29.12.2023
30.12.2023
05.01.2024
06.01.2024
23.02.2024
24.02.2024
10.03.2024
11.03.2024
10.04.2024
STANDARD  
 
DOUBLE ROOM 85 101 135 109 101 85
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 122 144 192 155 144 122
DBL 2+1 CHD (0-4,99) 85 101 135 109 101 85
DBL 2+1 CHD (5-11,99) 107 126 169 136 126 107
HALF BOARD / EUR            
STANDARD ROOM  
 
DOUBLE ROOM 104 117 148 124 117 104
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 148 166.7 211 177 166 148.2
DBL 2+1 CHD (0-4,99) 104 117 148 124 117 104
DBL 2+1 CHD (5-11,99) 130 146 185 156 146 130