Perun Platinum Hotel & Casino 4*

Информации

Локација : 350 м од жичарницата Хотел со стандарден квалитет, еден од најбараните во зимскиот период. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско. Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче. СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, фитнес, простории за масажа и салон за убавина.

Галерија

Ценовник и Услови

 
 
Цените се по лице за 1 ноќевање на база полупансион 25.11-16.12/2022 20.01-12.02/2023 17.12-26.12/2022 04.01-07.01/2023 27.12-03.01/2022
  08.01-19.01/2023      
  13.02-29.03/2023      
  Двокреветна соба – економи   2+1 63€ 69€ 83€ 121€
  Двокреветна соба – без балкон   2+1 64€ 74€ 87€ 129€
  Двокреветна соба – со балкон   2+1 66€ 75€ 90€ 132€
  Јуниор сјуит *   2+2 160€ 179€ 214€ 317€

Дополнителни услови :
• Дете до 1.99 год. – бесплатно
• Дете од 2-5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
• Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
• Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 25% попуст
• Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – бесплатно.
• Второ дете од 2-11.99 год. – 50% попуст
• Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
• Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€
• Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден