fbpx

ORPHEUS 4*

Информации

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА (не важи за 28.12-01.01.2020) :
15% за резервација и уплата до 31.10.2019 10% за резервација и уплата до 01.12.2019 ВАЖНА НАПОМЕНА : Од 12.10.2019 објавен е STOP SALE на попустот за рана резервација 15%, валиден е попустот за рана резевација 10%
Попуст за ДОЛГ ПРЕСТОЈ (не важи за 28.12-01.01.2020) : 10% за резервации од 7 и над 7 ноќевања, важи за рез. до 01.12.2019, се комбинира со попуст за рана резервација
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до Ски Центар 2 – Малина, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардеробер, паркинг, интернет.(k)

Галерија

Ценовник и Услови

Дополнителни услови :

▪ Дете до 4.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
▪ Две деца од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни – бесплатно
▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 3 возрасни – 10% доплата од вкупниот износ
▪ Четврт возрасен во апартман со 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете – 15% доплата од вкупниот износ
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст
▪ Две деца до 12.99 год. со 1 возрасен – доплаќаат по 50% од цена за возрасен
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (5-12.99 год.) – 45€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден