fbpx

PERELIK 5*

Информации

Локација на хотел Перелик: во центарот на Пампорово Хотелскиот комплекс е на 7 спрата и располага со 31 апартман, 9 трокреветни, 164 двокреветни и 8 еднокреветни соби. Многу пати е реновиран и сите соби се опремени со телефон, САТ ТВ и мини бар. На располагање на своите гости им нуди лоби бар, класичен ресторан, традиционален ресторан, италијански ресторан, ноќен бар, куглана, интернет, спа цената. Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 30.10.2019 10% за резервација и уплата до 01.12.2019 Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, фитнес, транспорт до ски писти, ски гардеробер, интернет

Галерија

Ценовник и Услови

Во цената е вклучено :

– Појадок и вечера,
– користење на внатрешен базен, фитнес, транспорт до ски писти, ски гардеробер, интернет

Дополнителни услови :

▪ Дете до 4.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 25% попуст
▪ Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 25% попуст
▪ Доплата за еднокреветна соба – 20€ на ден, за Нова Година се наплаќа како за двокреветна соба
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 60€, дете (2-11.99 год.) – 40€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
▪Доплата за користење на релакс и спа центар (на лице место) : возрасен – 9€, дете – 6€