fbpx

БАНСКО

Информации

Локација : 350 м од жичарницата Хотел со стандарден квалитет, еден од најбараните во зимскиот период. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско. Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче. СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, фитнес, простории за масажа и салон за убавина.

Галерија

Ценовник и Услови

Дополнителни услови :
• Дете до 1.99 год. – бесплатно
• Дете од 2-5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
• Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
• Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 25% попуст
• Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – бесплатно.
• Второ дете од 2-11.99 год. – 50% попуст
• Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
• Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€
• Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден