fbpx

REGNUM 5* – Банско

Информации

Локација : 400 м од жичарницата Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите им нуди лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала. Регнум СПА Центар: масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар. РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) – надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз.

Галерија

Ценовник и Услови

www.regnum.bg
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :
30% попуст за резервација и уплата до 30.09.2021
20% попуст за резервација и уплата до 01.10.2021
15% попуст за резервација и уплата до 01.11.2021
БОНУСИ : 7=6  (не важи за период 28.12-02.01.2022) – валидни резервации направени после 21.11.2021
Цените се за соба за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 28.12-02.01/2022 03.01-28.02 / 22.12-27.12 01.12-21.12 / 01.03 – 16.04
Вид на сместување
Едноспален апартман 2+1 220 € 152 € 128 €
Едноспален апартман – поглед планина 2+1 228 € 158 € 134 €
Едноспален апартман – делукс 2+2 235 € 164 € 140 €
Делукс едноспален со поглед на планина 4+2 240 € 170 € 146 €
Двоспален апартман 4+2 404 € 248 € 216 €
Двоспален апартман- со поглед планина 4+2 410 € 254 € 222 €
Дете  до 0-6.99год  БЕСПЛАТНО
Дете  од 6.99-12.99 год. на доп.легло 18 €
Доплата за возрасен на доп.легло 33 €
Доплата за апартман со балкон  10€ за апартман за целиот престој
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
Доплата за користење на Регнум Бања Термал и организиран транспорт : возрасен – 8€, дете 4-11 год.- 4€
Дополнителни услови :
 Доплата за  вечера : возрасен – 20€, дете -10€
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден