fbpx

Вила Vagia

Информации

Амудиа е мало рибарско место во општина Фанари, областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Парга и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Вила Вагиа се наоѓа на 50m од плажа. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување.Вилата се состои од студиа за 3 лица и апартмани за 4 лица, опремени со сопствена кујна (опремена со основен прибор за готвење) тераса, тоалет, ТВ, клима со доплата од 4еур за студио и 6 еур за апартман (на лице место) студиата се наоѓаат на приземје, од самата соба се излегува на сопствена тераса која гледа кон море. Апартманот се наоѓа на 1-ви спрат и гледа кон море, погоден за 4 лица, составен од две спални од кои во едната е француски спален кревет, а во другата со 2 стандардни кревети, и кујна опремена, тоалет, ТВ, Клима (со доплата од 6 еур на лице место) (KJ)

Галерија

Ценовник и Услови

ВИЛА ВАГИА – АМУДИА

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини Ноќевања 1/2 студио за 2 лица 1/3 студио  за 3 лица 2/4   апартман  за 4 лица

Коментар

26.05-02.06.2020

7 49 59 79 Промо цена
02.06-09.06.2020 7 69 79 99

Промо цена

09.06-16.06.2020

7 109 119 139  
16.06-23.06.2020 7 139 149 169

23.06-30.06.2020

7 199 209 249  
30.06-07.07.2020 7 249 269

299

 

07.07-14.07.2020

7 279 299 339  
14.07-21.07.2020 7 329 359 379

21.07-28.07.2020

7 339 369 399  
28.07-04.08.2020 7 359 379

419

 

04.08-11.08.2020

7 359 379 419  
11.08-18.08.2020 7 359 379

419

 

18.08-25.08.2020

7 359 379 419  
25.08-01.09.2020 7 299 309

349

 

01.09-08.09.2020

7 229 239 259  
08.09-15.09.2020 7 189 209 239

15.09-22.09.2020

7 129 139 149 Промо цена
22.09-29.09.2020 7 79 89 99

Промо цена

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 5% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА Травеликс