fbpx

ПИРИН ГОЛФ СПА 5 * - БАНСКО

Информации

Локација: Хотелот “Пиpин Голф и Спа” е најновиот хотел со 5***** во Банско, кој се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско. Капацитет : Во склоп на ресортот има голем број модерно уредени соби, студија и апартмани од различна категорија. Услуги : Спа центар,термална зона, внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp лежалка, жежок камен, ледена фонтана, топли лежалки, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви, паркинг Голф клуб, јавање коњи, тенис и многу повеќе. Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар.(ел)

Галерија

Ценовник и Услови

Посочените цени се изразени во евра ПО СТУДИО /Апп. на ден и вклучуваат:

• Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање, појадок и вечера /HB/, со цена во зависиност од бројот на резервираните денови. Појадокот се сервира во период од 07:30ч. до 10:00ч. Вечерата се сервира од 18:30ч. до 21:00ч.
• Бесплатен трансфер до и од главната станица на кабинковиот лифт во Банско
• Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп
• СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени, Термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, .хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушови и др.
• Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден

Детска политика:
• Деца до 7 год. бесплатно во собата на родителите.
• Бебешко креветче – бесплатно
• Еден возрасен и едно дете до 7г. /неполни/ како еднокреветна
• Деца од 7 до 14 год./неполни/ на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
• деца од 7 -14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 35 % од цената на легло на избраниот вид на смесување, второ дете 7 до 14 год сместено на дополнително легло е беспалтно
• возрасни и деца над 14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 70 % од цената на легло за избрниот вид на сместување.
• Така посочените цени не се валидни за време на национални, регионални и др. Празници

ПРОМО ЦЕНА ПИРИН ГОЛФ СПА 5 * – БАНСКО

08/01-15/01 = 95 ЕВРА НА ДЕН ПОЛУПАНСИОН ЗА ДВАЈЦА
15/01-23/01 = 95 ЕВРА НА ДЕН ПОЛУПАНСИОН ЗА ДВАЈЦА
02/02-09/02 = 95 ЕВРА НА ДЕН ПОЛУПАНСИОН ЗА ДВАЈЦА

При минимум 7 ноќевања
– 20% попуст за рани резервации до 31/11/2019
Сместувањето е во стандард соби и спа студија во хотелската зграда