fbpx

Вила LITCA 2

Информации

Вила LITCA-2 е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни апартмани и трокреветни студиа, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси.
(ST)

Галерија

Ценовник и Услови

Термини

  Студио 1/3 Апартман 1/4

23/05/2020

7* 69.00€  ПРОМО   69.00€
30/05/ 2020 7* 89.00€ 

 99.00€ 

06/06/ 2020

7* 109.00€  129.00€ 
13/06/2020 7* 119.00€ 

159.00€ 

20/06/2020

7* 159.00€  189.00€ 
27.06/2020 7 339.00€ 

390.00€ 

04/07/2020

7 379.00€  420.00€ 
11/07/2020 7 409.00€ 

450.00€ 

18/07/2020

7 409.00€  450.00€ 
25/07/2020 7 409.00€ 

450.00€ 

01/08/2020

7 409.00€  450.00€ 
08/08/2020 7 409.00€ 

450.00€ 

15/08/2020

7 409.00€  440.00€ 
22/08/2020 7 379.00€ 

390.00€ 

29/08/2020

7* 159.00€  169.00€ 
05/09/2020 7* 129.00€ 

149.00€ 

12/09/2020

7* 109.00€ 

129.00€ 

19/09/2020 7* 79.00€ 

89.00€ 

Услови под кои важи аранжманот

-Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.

-Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

-Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартма.

– Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

-За возрасни 35 евра, деца 25 еур од 2-12 години, и деца од 0-2 години бесплатно

-За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

-Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

– Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската.