fbpx

Хотел Calypso 2* Ханиоти

Информации

Хотел “Calypso” е лоциран на главниот влез во Ханиоти, односно на 50m од плоштадот, опкружен до многуте барови, ресторани, продавници и на околу 150m од плажа. Хотел “Calypso” е декориран со традиционална грчка архитектура што го прави најдобар и најкаракеристичен хотел во Ханиоти. Со својот уникатен стил и удобности, Хотел “Calypso” Ви нуди чувство на приватност и релаксација…

Галерија

Ценовник и Услови

3 ноќевања со појадок+ автобуски превоз

ЦЕНА 79 евра

• 1 ден :26.04.2019 (Петок)
Состанок и поаѓање на групата во раните утрински часови.Пристигнување во Ханиоти и сместување во хотел. Слободно попладне и време за индивидуални активности.Ноќевање.
• 2 ден : 27.04.2019(Сабота)
Појадок.Ден за слободни активности и индивидуални прошетки. Ноќевање
• 3 ден : 28.04.2019(Недела)
Појадок.Ден за слободни активности и индивидуални прошетки. Ноќевање
• 4 ден : 29.04.2019 (Понеделник)
Појадок.Слободни активности и припрема за заминување. Напуштање на хотелите. Поаѓање кон Македонија со попатни паузи во 14 часот локално време.Пауза на Free Shop.Пристигнување во вечерните часеви.

Цена за уплата до 31.03.2019 ,после цената се зголемува за 10 евра по лице
Цената е во евра за пакет по лице и вклучува :
 Превоз до наведената дестинација
 3 ноќевања со појадок

За сопствен превоз – 15 евра

Во цената не е вклучено:туристичка такса 1 евро по лице од ден