fbpx

Вила KORALI

Информации

Вила Корали се наоѓа на идеална локација во Лаганас, на околу 50м од плажата и на 2 минути пешачење од главната улица и сите случувања. Во близина на вилата има маркет, како и барови на плажата. Вилата е поделена на 2 блока кои имаат посебни влезови. Има двокреветни, трокеветни и четворокреветни апартмани. Сите соби имаат кујна со решо и фрижидер, како и можност за изнајмување на клима, додека користење на сеф е вклучено во понудата. (GOT)

Галерија

Ценовник и Услови

Редовна по лице
Термин 1/4 1/3 1/2
13.06-22.05 159 169 169
22.06-01.06 169 179 179
01.07-10.06 189 199 199
10.07-19.06 209 219 219
19.07-28.06 229 239 239
28.07-06.07 249 259 259
06.08-15.07 239 249 249
15.08-24.08 209 219 219
24.08-02.09 169 179 179
02.09-11.09 149 159 159
11.09-20.09 129 139 139

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
•9 ноќевања во една од избраните вили, остров Закинтос
•Автобуски превоз на дадената релација
•Туристички придружник за време на патувањето
ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
•Задолжителна доплата за траект 25 евра по лице (повратен) се плаќа во автобус
•Задолжително патничко осигурување 400 денари по лице
•Задолжителна доплата на туристичка такса 0.50 центи по соба од ден (се плаќа во автобус)
НАПОМЕНИ:
• Цените се однесуваат на едно лице за 9 ноќевања во една од избраните вили, автобуски превоз
• Задолжителна доплата за траект во двата правци 25 евра по лице – се плаќа во автобус
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден.
• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (400 денари за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата
• Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 10 евра (освен првите две).
•Доплата за клима 5 евра од ден по желба
•Агенцијата не гарантира за брзината и квалитетот на интернетот во вилите
•Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A.Tравеликс.