fbpx

Вила Marinos

Информации

ЛАГАНАС е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско-клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото.
Вила MARINOS („А“ кат.) – оддалеченост од плажа – 50 метри. Сите студиа располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден). Објектот се наоѓа на левата страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето).JK

Галерија

Ценовник и Услови

– Цените се дадени во ЕУР, плаќање во денарска противвредност (1 ЕУР = 62 ден.)

НАПОМЕНА : Термините се дадени заклучно со денот на СМЕСТУВАЊЕ во собите, поаѓањето е ден претходно !

– Во студио дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител

– ПОПУСТ за СОПСТВЕН ПРЕВОЗ – 40 € по лице

Доплати :

-Доплата за трансфер од Штип до Велес – 10 € по лице

-Деца од 2-11.99 год на дополнително легло – БЕСПЛАТНО (плаќаат само превоз од 50 €)

-Доплата за користење на клима 5€ дневно во самата вила.

-Патничко и здравствено осигурување

Време на поаѓање превоз од Скопје за Закинтос :

18:30 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

19:30 h Велес (бензинска пумпа МАК ОИЛ, мотел Македонија) трансфер до Битола

18:30h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – доплата 10 Евра по лице

19:45 h Сирково (бензинска пумпа Црна Река)

20:45 h Прилеп (бензинска пумпа, Luk Oil)

21:30 h Битола (Пред спортска Сала)

20:00 h Струга (Хотел Дрим-паркинг) – Трансфер до Битола – доплата 5 по лице

20:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице

20:15 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице

21:00 h Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

* За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)

* попустите не може да се комбинираат,

* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),