fbpx

Вила Ammos

Информации

Aммос Апартманите се од “B” категорија и се наоѓаат на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа. Од вилата до градската плажа има неколку минути пешачење или 200метри удолница. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж. Исто така, во вилата има wi-fi. Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената) , ТВ, wc и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата. (KJ)

Галерија

Ценовник и Услови

ВИЛА АМОС – КАЛИТЕА

ЦЕНИ САБОТА НА САБОТА / ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Термини Ноќ. 1/3  (студио за 3 лица) 1/4  (студио за 4 лица)

Коментар

23.05 – 30.05.2020

7 49 69 Промо цени 
30.05 – 06.06.2020 7 79 89

Промо цени 

06.06 – 13.06.2020

7 129 149
13.06 – 20.06.2020 7 179

189

20.06 – 27.06.2020

7 239 259
27.06 – 04.07.2020 7 259

269

04.07 – 11.07.2020

7 269 289
11.07 – 18.07.2020 7 319

339

18.07 – 25.07.2020

7 339 359
25.07 – 01.08.2020 7 349

369

01.08 – 08.08.2020

7 359 379
08.08 – 15.08.2020 7 359

379

15.08 – 22.08.2020

7 359 379
22.08 – 29.08.2020 7 339

359

29.08 – 05.09.2020

7 229 269
05.09 – 12.09.2020 7 179

199

12.09 – 19.09.2020

7 129

159

Промо цени 
19.09 – 26.09.2020 7 79

99

Промо цени

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

-За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
– попустите не може да се комбинираат,

-Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

-Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

-Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина, и се резервира со 50% аконтација, кои во случај на отказ се неповратни.

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

-Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТРАВЕЛИКС

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики

-возрасни 35 ЕУР

-деца од 2-12 год 25 еур

-деца од 0-02 год бесплатно