fbpx

Вила Janis

Информации

Вила Јанис се наоѓа на главната улица наспроти познатиот ресторан Брики, т.е 50 метри од строгиот центар на Калитеа. Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. Плажата се наоѓа на 200м одалеченост од самиот објект.Вилата не располага со паркинг и околу неа нема можност за паркирање. Најблиското место каде може да се остави возилото е на 150м одалеченост и истото е бесплатно. Сите соби се трокреветни, 5 од нив се наоѓаат од предната страна и имаат поглед кон главанта улица, останатите имаат поглед кон дворот во вилата .Собите се со капацитет за сместување на 3 лица( мало дете до неполни 6 год кое би спиело со родители), а во некои од собите има можност и за дополнително легло. Собите располагаат со мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење која е во склоп на самото студио, сопствен тоалет, балкон, клима без доплата и wi-fi. Вилата е реновирана во целост во 2018 година. (KJ)

Галерија

Ценовник и Услови

ВИЛА ЈАНИС – КАЛИТЕА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќевања 1/3  (студио за 3 лица) Коментар
23.05-30.05.2020 7 69 Промо цена
30.05-06.06.2020 7 99 Промо цена

06.06-13.06.2020

7 149
13.06-20.06.2020 7

199

20.06-27.06.2020

7 239
27.06-04.07.2020 7

299

04.07-11.07.2020

7 309
11.07-18.07.2020 7

339

18.07-25.07.2020

7 379
25.07-01.08.2020 7

379

01.08-08.08.2020

7 379
08.08-15.08.2020 7

339

15.08-22.08.2020

7 319
22.08-29.08.2020 7

259

29.08-05.09.2020

7 199
05.09-12.09.2020 7

149

12.09-19.09.2020

7 109

Промо цена

19.09-26.09.2020 7 69

Промо цена

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 5% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Травеликс

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

05:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

07:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo

06:00 h Скопје (Дрводекор)

06:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

07:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

07:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

08:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)