fbpx

Вила Spiros

Информации

Вила Спирос се наоѓа на 300метри од плажа, на почетокот на Агиос Никитас (видете мапа) во нејзина близина се наоѓа продавница на 100м,rent a car и rent a bike на 100м, централната пешачка уличка се наоѓа на 100м од вилата, на која се наоѓаат ресторани, таверни, продавници за храна, гиро, слаткара, продавници за сувенири. (KJ)

Галерија

Ценовник и Услови

АГ.НИКИТАС – СПИРОС

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини Ноќевања 1/2 студио 1/3 студио

Коментар

26.05-02.06.2020

7 59 69 Промо
02.06-09.06.2020 7 69 79

Промо

09.06-16.06.2020

7 99 109 Промо
16.06-23.06.2020 7 179 189

23.06-30.06.2020

7 219 229
30.06-07.07.2020 7 249

259

07.07-14.07.2020

7 299 309
14.07-21.07.2020 7 339 349

21.07-28.07.2020

7 379 399
28.07-04.08.2020 7 379

399

04.08-11.08.2020

7 379 399
11.08-18.08.2020 7 379 399

18.08-25.08.2020

7 349 369
25.08-01.09.2020 7 319

339

01.09-08.09.2020

7 269 289
08.09-15.09.2020 7 189

199

15.09-22.09.2020

7 99 109

Промо

22.09-29.09.2020 7 59 69

Промо

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Лефкада чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасни лица над 63год – 10еур попуст

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА Травеликс