fbpx

Вила ЛА МИРАЖ

Информации

Вила „ LA MIRAGE “ е од висока “А“ категорија и се наоѓа на 50 м од плажата во првиот дел на Паралиа . Студиата се комплетно опремени со мини кујна, тоалет,балкони, А/С + ТВ – WI-FI. Располагаме со 1/2 ; 1/3 и 1/4 студија на приземје , и 1 спрат.
(BK)

Галерија

Ценовник и Услови

УСЛУГИ:

-Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио што плаќаат 100 %

-Цените без * се дадени за наем за студио / апартман за 7 ноќевања за минимум 2 лица во студиo што плаќаат 100 %

-Поради генерално чистење на студиата по секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат по 14:00 часот по локално време

-Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:

-Дете до 2 години ( без седиште ) – бесплатно

-За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €

-Сместување на 3-то и 4-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35 €

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Задолжително патничко и здравствено осигурување – инфо во агенцијата

-Доплата за клима 5 € од ден

-Превоз : возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец)

деца од 2-12 години 25 €(повратен билет) / 20 € (1 правец)

-За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%

-За користење на две смени (7+7 ноќевања)одобруваме попоуст од 10% на втората смена

-Во цената не е вклучена туристичка такса за престој – се плаќа на лице место изнесува 0,5 евро од ден по соба, за брзината и квалитетот на интернетот агенцијата не гарантира и не сноси никаква одговорност

-Цените се изразени во € – евра , по курс 1 € = 62 мкд