fbpx

Хотел Al-mare 3*

Информации

Хотелот Ал-Маре е еден од хотелите со 3* но со високи стандарди и е лоциран непосредно пред Полихроно (Халкидики). Хотелот има своја сопствена плажа опремена со лежалки и чадори кои гостите можат да ги користат со пиење на пијачка од секаков вид од хотелскиот бич-бар. Барот е споен со слатководниот базен во кој гостите можат да уживаат. Хотелот исто така располага со алакарт ресторан кој веќе повеќе од една деценија ги задоволува вкусовите и потребите на гостите од целиот свет.
Хотелот располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби.

Галерија

Ценовник и Услови

ТЕРМИН ОД: Цена по ноќевање по соба 
20.05 – 31.05 65
01.06 – 10.06  80
11.06 – 30.06 95
01.07 – 19.07 115
20.07 – 31.08 125
01.09 – 09.09 95
10.09 – 30.09 75
  • Цените се дадени во евра по соба (за 2 лица) на база полупансион (доручек и вечера)
  • Трет возрасен се наплаќа 70% од цената по лице
  • Бебе од 0-1.99 е бесплатно (baby cot на барање)
  • Прво дете под 13.99 години е бесплатно на помошен кревет во двокреветна соба
  • Второ дете се наплаќа 50% од цената по лице
  • Собите со поглед на море се доплаќаат по 10 евра на ден (на барање)
  • Собите со страничен поглед на море се доплаќаат по 5 евра на ден (на барање)
  • Минималниот престој е 5 ноќевања
  • Миленичиња се дозволени