fbpx

HOTEL ASPIDA

Информации

“ASPIDA HOTEL” Се наоѓа на 80 метри од прекрасната плажа во Полихроно. Сите студија се на ниско приземје. Располагаме со 5/3 студиа сите се во сопствен закуп и се опремени со: комплетно опремена кујна, тоалет, широки балкони, комарници на вратите А/С – клима ТВ, WI-FI. (користењето на климата е вклучено во цената)

Галерија

Ценовник и Услови

УСЛУГИ:

• Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио

• Цените без * се дадени за наем за студио за 7 ноќевања

• Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може
да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител

• Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица

• при резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа

• поради генерално чистење на студиата после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време

• Промена на постелнината во собите се врши на 4-от ден од престојот,

• Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:

o Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

o За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €

o Сместување на 3-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35 €,

o За брзината и квалитетот на интернетот агенцијата неможе да гарантира

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:


• За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10 € од лицата што плаќаат 100%

• За користење на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме попоуст од 10% на втората смена, за уплата на рана резервација не важи попустот

• Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец); деца од 2-12 години 25 € (повратен билет) / 20 € (1 правец)

• Цените се изразени во € – евра, по курс 1 € = 62 мкд

• Во цената не е вклучена туристичка такса за престој која изнесува 0,50 евра од ден по соба се плаќа на лице место