fbpx

Вила George & Gregori

Информации

Објектот „Грегори и Џорџ“ се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, во непосредна близина на познатиот супер маркет “Masutis” на 400м оддалеченост од плажа. Близината до главните градски улици, кои водат кон центарлниот плоштад, паркот и градската плажа, овој познат објект го издвојуваат како интересен. “Грегори и Џорџ“ во својот состав брои неколку трокреветни студиа и повеќекреветни апартмани, сите распоредени на приземје и двата ката од зградата. Овој објект е лоциран во сопствен и убаво уреден двор, одвоен со ограда од блиската улица. Сите единици за сместување се опремени со соодветен ентериер и опрема (ТВ и клима уред со доплата од 4еур на ден), а во својот состав располагаат и со мини кујна, тоалет и балкон со гарнитура за седење. Паркирањето на возилата на гостите е можно во непосредната околина на објектот, или на паркингот позади блискиот супермаркет. (KJ)

Галерија

Ценовник и Услови

ВИЛА ЏОРЏ & ГРЕГОРИ – ХАНИОТИ
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќи 1/3+1 апп на 1ви спрат 2/4+1апп приземје Мезонет 2/6 лица 2 спрат Коментар
24.05-31.05.2020 7 79 89 99

Промо цени

31.05-07.06.2020

7 109 119 129 Промо цени
07.06-14.06.2020 7 189 199 209

14.06-21.06.2020

7 249 259 269
21.06-28.06.2020 7 309 319

329

28.06-05.07.2020

7 389 399 409
05.07-12.07.2020 7 409 419

429

12.07-19.07.2020

7 439 449 459
19.07-26.07.2020 7 459 469

479

26.07-02.08.2020

7 479 489 499
02.08-09.08.2020 7 479 489

499

09.08-16.08.2020

7 479 489 499
16.08-23.08.2020 7 429 439

449

23.08-30.08.2020

7 359 369 379
30.08-06.09.2020 7 299 309

319

06.09-13.09.2020

7 269 279 289
13.09-20.09.2020 7 229 239

249

20.09-27.09.2020

7 159 169 179

Промо цени

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Ханиоти чини:
 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст 7 (овој попуст не е важечки за промо термините)
*Попустите не можат да се комбинираат
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Травеликс

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
-4:00 Скопје (Дрводекор)
-4:30 Велес (БП мотел Македонија)
-5:00 Неготино (БП Неготино)
-5:40 Удово (БП Удово)
-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)