fbpx

Хотел Грин Вуд 4*

Информации

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот. Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на екстремни спортови, скијање, спа и рекреација. Располага со двокреветни соби, студија, апартмани. Во склоп на хотелот има два ресторани, лоби бар со камин, конференциска сала, детско катче, паркинг. СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, финска сауна, парна и турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.

Галерија

Ценовник и Услови

Во цената е вклучено :
-појадок, ручек, вечера, ужини,
– неограничени пијалоци од 11-23 часот,
-транспорт до жичарница (по распоред),
– користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат, паркинг, интернет.

Минимален престој :
3 ноќевања во новогодишниот период

Дополнителни услови :
▪ Дете до 5.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
▪ Едно дете со 1 возрасен на редовно легло – 20% попуст од цената за двајца
▪ Две деца со 1 возрасен – двете деца плаќаат 50% од цената за возрасен
▪ Еднокреветна соба – 20% попуст од цената за двајца
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 40€
▪Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден