fbpx

Хотел Каса Карина

Информации

Хотелскиот комплекс „Каса Карина“ се наоѓа во подножјето на прекрасната Пиринска планина, на само 150 метри од почетната станица на гондолата во Банско. Преку целата година, “Каса Карина” им обезбедува на своите гости мир и удобност, професионална услуга, вкусна храна и широк спектар на дополнителни услуги.

Галерија

Ценовник и Услови

www.bansko-casakarina.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :25% попуст за резервација и уплата до 15.10.2021
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 20% попуст за резервација и уплата до 15.11/2021
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА:  15% попуст за резервација и уплата до 01.12.2021
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-26.12.2021 И 04.01-31.03.2022 (попустите не се комбинираат)
Цени по лице за 1 ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-21.12 22.12-26.12
11.03–31.03. 04.01-10.03 27.12-03.01
Двокреветна соба 2+2 37 €  45€  60€
Студио 2+1 39 € 47 €  63€
Студио делукс 2+2 48 € 56 €  71€
Едноспален апартман 2+2 48 € 53 € 69 €
Двоспален апартман 4+2 48 € 53 € 69 €
Во цената е вклучено :појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат, интернет.
Дополнителни услови :
 Дете до 3.99 год. – бесплатно
 Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло                     22,00€                       27,00€                     37,00€
 Дете од 4-11.99 год. на редовно легло                     24,00€                       30,00€                     39,00€
 Возрасен на дополнително легло                     31,00€                       38,00€                     49,00€
 За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 95€, дете – 50€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден