fbpx

Хотел МАНАСТИР

Информации

Хотел Манастир се наоѓа на излезот од Берово, на 5км оддалеченост од езерото. Хотелот нуди сместување во автентична зграда, традиционална кујна која изобилува со локални специјалитети изработени со еко-производи и производи од органско потекло, авантура: планинарење, планинско велосипедизам, лов и риболов, кајак со рамен вода, излети скара покрај езерото, традиционален оброк на колиба за овци, тематски туризам – прошетки, разгледување во области со традиционално, културно и историско значење Планинското опкружување, езерото, маркираните велосипедски и пешачки патеки, се најпогодното место за релаксирачки прошетки, за љубителите на планинарењето и mount-bikig, како и за оние кои бараат авантури и предизвици.

Галерија

Ценовник и Услови

Услуга Еднокреветна соба Двокреветна соба Трокреветна соба
Ноќевање со појадок 1 490 ден. 1 220 ден. 1 160 ден.
Полупансион 1 900 ден. 1 650 ден. 1 590 ден.
Полн пансион 2 270 ден. 2 020 ден. 1 960 ден.
* Цените се дадени по лице по ноќ со вклучена туристичка такса и без вклучен пијалок за време на оброците.

НАПОМЕНИ:

• Едно дете до 5,99 бесплатно
• Едно дете од 6-11,99 / 50% од цената на еден возрасен.
• Две деца 0-5,99 / 50% од цената за возрасен.
• Трето лице е по цена за трокреветна соба.