fbpx

Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4* – Банско

Информации

Локација : 350 м од жичарницата Хотелот се наоѓа во срцето на Банско. Располага со едноспални апартмани и студија. Се состои од основен ресторан, зимска/летна градина, лоби бар, пијано бар, конференциска сала, паркинг, гаража, детски кат, ски гардеробер. СПА Центар : затворен базен, џакузи, фитнес, сауна, масажи, парна бања, турска бања

Галерија

Ценовник и Услови

www.perunlodge.bg
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 20.11.2021
(Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќевање со појадок 29.12-03.01.22 04.01-25.02.22 18.12-28.12.21 / 26.02-05.03.22 01.12-17.12.21 / 06.03-10.04.22
Студио 2+1 75 51 48 44
Едноспален апартман 2+2  80  56 54 49
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет во лоби.
Доплата за паркинг (на рецепција) – 9€ на ден.
Доплата за вечера: 16€   за возрасни, 10€   за деца (5-11.99)

Дополнителни услови :
• Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
• Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 18€ на ден
• Дете од 5-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст
• Возрасен на дополнително легло – 25% попуст
• Доплата за еднокреветна соба : 22€ на ден (не важи за 28.12- 03.01.2020, не се пресметува попуст за рана резервација)
• Доплата за паркинг (на рецепција) – 9€ на ден.
• Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден